با ما همراه باشید

سینما

سخنان زیبا و اثرگذار جوکر پس از دریافت جایزۀ اسکار

سخنان زیبا و اثرگذار جوکر پس از دریافت جایزۀ اسکار

سخنان زیبا و اثرگذار جوکر پس از دریافت جایزۀ اسکار

«واکین فینیکس» بازیگر فیلم «جوکر» پس از دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اصلی مرد در صحبت‌هایی از افراد خواست تا از جنگ با یکدیگر و غارت منابع طبیعی دست بردارند.

 «واکین فینیکس» سرانجام پس از چهار بار نامزدی در جوایز اسکار توانست برای بازی در فیلم «جوکر» به کارگردانی «تاد فیلیپس» اسکار بازیگری را به خود اختصاص بدهد. او که امسال تقریبا همه جوایز نقش اصلی فصل جوایز سینمایی را از آن خود کرده است پس از دریافت جایزه اسکار در صحبت‌هایی عنوان کرد:

“سرشار از قدردانی هستم و هیچ برتری نسبت به دیگر نامزدهایی که هم اکنون در اینجا حضور دارند حس نمی‌کنم، چرا که ما همگی در یک عشق سهیم هستیم و آن عشق به فیلم است. این شکل از بیان، زندگی فوق‌العاده‌ای را برای من رقم زده و نمی‌دانم که بدون آن کجا بودم. اما فکر میکنم بزرگترین موهبتی که به من و تمامی کسانی که در صنعت سینما  داده شده این است که بتوانیم از صدایمان برای بیان بی‌صداها استفاده کنیم. من درباره برخی از موضوعات ناراحت کننده‌ای که همگی با آنها دست و پنجه نرم می‌کنیم فکر کرده‌ام.

فکر می‌کنم وقتی درباره نابرابرهای جنسیتی، نژادی، حقوق بومیان، حقوق حیوانات و … صحبت کنیم در واقع درحال صحبت کردن درباره مبارزه با بی‌عدالتی هستیم. درباره جنگ علیه این باور صحبت می‌کنیم که چرا یک ملت، یک فرد، یک نژاد، یک جنسیت، یک گونه و … این حق را دارد که با مصونیت بر دیگری غالب شود، از آن استفاده و آن را کنترل کند. 

فکر می‌کنم که ارتباط ما با دنیای طبیعی بسیار گسسته شده است. بسیاری از ما متهم به داشتن دیدگاه‌هایی خودخواهانه و اعتقاد به قرار داشتن در مرکز جهان هستیم. به دنیای طبیعی قدم می‌گذاریم و آن را برای کسب منابعش غارت می‌کنیم. احساس می‌کنیم این حق را داریم که از لقاح مصنوعی بر روی گاوها استفاده کنیم و سپس بچه آن را بدزدیم و پس از آن شیر گاو را که برای بچه‌اش است را می‌گیریم و در قهوه خود استفاده می‌کنیم. 

از ایده تغییر شخصی هراس داریم، چرا که فکر می‌کنیم باید چیزی را فدای چیز دیگری کنیم. اما بشر در بهترین حالت خود بسیار خلاق و نوآور است و می‌توانیم سیستم‌های تغییری را ایجاد کند، توسعه دهد و به کار بندد تا به نفع همه موجودات و محیط زیست باشد. 

من در تمام زندگی‌ام ترسو، خودخواه و برخی مواقع بی‌رحم بوده‌ام و بسیار متشکرم که  بسیاری از شما که در این سالن حاضرید یک فرصت دوباره‌ به من دادید. فکر می‌کنم زمانی که از هم حمایت کنیم و به هم کمک می‌کنیم تا رشد کنیم، به هم آموزش می‌دهیم و یکدیگر را به سوی رستگاری هدایت می‌کنیم،. بهترین خودمان هستیم و نه زمانی که به سبب اشتباهات گذشته یکدیگر را نفی می‌کنیم.”

منبع ایسنا

سخنان زیبا و اثرگذار جوکر پس از دریافت جایزۀ اسکار

مطالب بیشتر

  1. جوکر جدید چه چیزی می‌خواهد بگوید؟
  2. تحلیل و بررسی فیلم جوکر 2019
  3. فیلم شیر شاه جدید پیامی مشابه جوکر 2019
  4. مسعود فراستی: ادبیات به مراتب مهمتر از سینماست
  5. نگاهی به دندان نیش ساختۀ لانتیموس
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برترین‌ها