با ما همراه باشید

رویدادها

کتابخانه‌ی اسکندریه؛ احترام تکنولوژی به کتاب

کتابخانه‌ی اسکندریه؛ احترام تکنولوژی به کتاب

کتابخانه‌ی اسکندریه؛ احترام تکنولوژی به کتاب

 طبق اعلام فایل کوین، فضای ذخیره‌سازی در بلاک چین این ارز دیجیتال به بیش از ۱ اگزابایت، معادل ۱ میلیارد گیگابایت، رسیده است.

به گزارش کوین تلگراف، همزمان با انتشار این خبر، تیمی متشکل از دو شرکت انکریج (Anchorage) و توکن سافت (Tokensoft)، توکن اتریومی فایل کوین را عرضه کردند. این توکن با نماد «wFIL»، این امکان را فراهم می‌کند که از فایل در پروتکل‌های دیفای استفاده کرد. از این پس، سرمایه‌گذاران می‌توانند از wFIL در اپلیکیشن‌هایی نظیر کامپاند (Compund)، میکر و یونی سواپ استفاده کنند. کالین اورا (Colin Evra)، مسئول بخش اکوسیستم فایل در این باره گفت:

wFIL امکان عرضه محصولات خلاقانه دیفای را می‌دهد که خود باعث ایجاد فرصت‌هایی برای ماینرهای فایل کوین و کاربرانی می‌شود که از این شبکه استفاده می‌کنند. این در حالی است که طبق اعلام فایل کوین، فضای ذخیره‌سازی فایل کوین از ۱ اگزابایت عبور کرده است. این یعنی می‌توان ۴,۵۰۰ نسخه کامل از ویکی پدیا را روی بلاک چین فایل کوین ذخیره کرد. فضای فعلی ذخیره‌سازی فایل کوین ۲۹۰ میلیون فیلم با کیفیت ۱۰۸۰ پیکسل و ۱۹ کپی از تمام آرشیو اینترنت را در خود جای می‌دهد.  

 شبکه فایل کوین یک فضای ذخیره‌سازی غیرمتمرکز و بدون نیاز به اعتماد است. در این شبکه، ماینرها با در اختیار قرار دادن فضای ذخیره‌سازی خود، پاداش دریافت می‌کنند. فایل کوین در نظر دارد تا توسعه‌دهندگان و وب‌سایتی‌هایی که به‌دنبال فضای ذخیره‌سازی هستند را جذب کنند. این افراد در ازای استفاده از این فضا، توکن‌های فایل کوین پرداخت می‌کنند.

قابلیت «جستجو» در فایل کوین به ماینرها اجازه می‌دهد تا از بین پایگاه‌های داده ادبیات، علوم، هنر و تاریخ یکی را انتخاب کنند؛ به این ترتیب عموم کاربران می‌توانند دسترسی بهتری به این فضاها داشته باشند. این پایگاه‌های داده شامل داده‌های رانندگی خودکار بارکلی (Barkley’s Self0Driving Data)، یک نسخه از دیتابیس ویکی پدیا و منبع بین‌المللی نمونه‌های ژنوم است.  

   تیم فایل کوین از محکم‌ترشدن جایگاه فایل کوین به‌عنوان یک «رقیب قابل» برای ارائه‌دهندگان خدمات ابری بزرگ نظیر آمازون وب سرویس، گوگل کلود و دراپ باکس، با عنوان یک دستاورد یاد کرد.

 کالین اورا در این باره گفت: 

هدف ما ساخت یک کتابخانه اسکندریه برای مهمترین دانش‌های بشریت است. کتابخانه‌ای که نتوان آن را سوزاند. هدف فایل کوین یعنی ایجاد زیربنایی غیرمتمرکز، کارآمد و نوآورانه برای اطلاعات بشریت، حالا به واقعیت بدل شده است.

چند روز قبل، فایل کوین اعلام کرد که با همکاری صرافی هوبی (Huibi)، یک مرکز نوآوری مشترک ایجاد کرده است. این مرکز با بودجه‌ای ۱۰ میلیون دلاری ایجاد شده است و بر روی نورآوری‌های حوزه بلاک چین، توسعه و سرمایه‌گذاری تمرکز دارد.

در حال حاضر حدود ۶۷۰ ماینر فعال و بیش از ۹۰ نهاد در بلاک چین فایل کوین فعالیت می‌کنند و شبکه خود را ایجاد کرده‌اند.

منبع cafecrypto

برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید آنلاین کتاب سماع در سنگستان
خرید آنلاین کتاب کافه کاتارسیس

برترین‌ها