با ما همراه باشید

رویدادها

درخشش فیلم‌های «روزهای نارنجی» و «مانیکور» در سوئد

درخشش فیلم‌های «روزهای نارنجی» و «مانیکور» در سوئد

درخشش فیلم‌های «روزهای نارنجی» و «مانیکور» در سوئد

نوزدهمین جشنواره فیلم‌های ایرانی یاری در استکهلم سوئد با اعلام برندگان جوایز بهترین فیلم بلند و کوتاه به کار خود پایان داد.

 در مراسم اختتامیه نوزدهمین جشنواره یاری کشور سوئد، فیلم سینمایی «روزهای نارنجی» به کارگردانی آرش لاهوتی جایزه بهترین فیلم را دریافت کرد و «مانیکور» ساخته آرمان فیاض نیز جایزه بهترین فیلم کوتاه این رویداد سینمایی را به خود اختصاص داد.

«روزهای نارنجی» اولین فیلم بلند سینمایی آرش لاهوتی تاکنون در جشنواره‌های بین‌المللی دیگری از جمله بخش کشف چهل و سومین دوره جشنواره فیلم تورنتو و نوزدهمین دوره جشنواره فیلم کالگاری در کانادا، بخش مسابقه اصلی چهاردهمین جشنواره فیلم زوریخ، بخش مسابقه  اصلی چهل و دومین دوره جشنواره سائوپائولو در کشور برزیل، جشنواره فیلم‌های عصیانگر تافی فست لهستان، بخش مسابقه هشتمین دوره جشنواره مالاتیا در ترکیه و بخش مسابقه اصلی بیست و چهارمین دوره جشنواره مِد فیلم ایتالیا و دو بخش «سینمای جهان اکنون» و «نمایش آمریکا» سی‌امین دوره جشنواره فیلم «پالم اسپرینگز»، شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم چنای هند و جشنواره بین‌المللی فیلم هنگ کنگ، جشنواره سیاتل در آمریکا، جشنواره ایمجین ایندیا در اسپانیا و جشنواره فیلم‌های ایرانی در کلن آلمان روی پرده رفته است و در جشنواره پیونگ یانگ کره شمالی جایزه بهترین فیلم را گرفت.

این فیلم درباره آبان، زنی ۴۵ ساله است که واسطه استخدام کارگران فصلی است و هدیه تهرانی، علی مصفا، مهران احمدی، علیرضا استادی، ژیلا شاهی، رویا حسینی، صدف عسگری، لیلی فرهادپور، اکرم علمدار، امین گلستانه و سیامک ادیب بازیگران این فیلم هستند. تهیه کننده این فیلم علیرضا قاسم‌خان و پخش بین‌المللی این فیلم به عهده محمد اطبایی (مستقل‌های ایرانی) است.

داستان فیلم کوتاه «مانیکور» درباره زن جوانی است که جنسیتش پس از مرگ مشخص می‌شود و اهالی روستا به این خاطر جنجال به پا می‌کنند. نیما حسندخت، مظاهر رمضانپور، بهمن صادقی حسنی، علی نجفی و حمیده براتی بازیگران فیلم هستند و آرمان فیاض تهیه‌کننده «مانیکور» است.

نوزدهمین جشنواره یاری سوئد قدیمی‌ترین جشنواره فیلم‌های ایرانی در خارج از ایران و بزرگ‌ترین جشنواره فیلم ایرانی در اروپا است که همه ساله در ماه سپتامبر برگزار می‌شود و درآمد حاصل از فروش بلیت فیلم‌های منتخب را برای حمایت از کودکان بی‌سرپرست ایرانی صرف می‌کند.

این رویداد سینمایی امسال در تاریخ ۱۲ و ۱۳ اکتبر (۲۰ و ۲۱ مهرماه) با نمایش ۶ فیلم بلند و ۶ فیلم کوتاه برگزار شد.

منبع ایسنا

درخشش فیلم‌های «روزهای نارنجی» و «مانیکور» در سوئد

شاید دوست داشته باشید

  1. بهروز بوچانی استاد دانشگاه بیرکبک لندن می‌شود
  2. احمدرضا احمدی و نشان داوود رشیدی
  3. برندۀ من بوکر برای مریم میرزاخانی چنین نوشت
  4. برندگان نوبل ادبیات 2018 و 2019

 

برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برترین‌ها